yükleniyor
Önyüklemeyi İptal Et

Karın germe ameliyatı ile birlikte veya ayrı yapılan liposuction ameliyatı ile bölgesel zayıflama mümkündür. Kilo verme amaçlı olmayan bu ameliyatta kilo vermeyle yokedilemeyen inatçı bölgesel yağ birikimleri düzeltilmektedir. Kadınlarda göbek üstü, yanlar ve bel bölgesi, uyluk ve diz iç yüzleri, erkeklerde üst karın ve göğüs bölgesindeki yağ birikimleri ve jinekomasti rahatsızlığı, çene altı yağ birikimleri liposuctionla düzelitilir.

İşlem 2 saat kadar sürer. 1-2 cm’lik küçük kesiler içinden uzun çubuklar (kanül) aracılığıyla daha uzak mesafelerdeki yağ dokularının bile vakum yardımıyla alınmasıdır. İşlem sonrası morluklar ve sertlikler olur. Bunu en aza indirmek için ameliyat çıkışında korse giydirilir. En az 4-6  hafta süreyle giyilen bu korse, yağ alıdıktan sonra gevşeyen derinin deri altına yapışmasını ve sarkmamasını sağlar. Kişi normal hayatına 3-5 günde döner. Ağrılar ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Liposuction ameliyatları sonrası en önemli konu kişinin beslenmesine dikkat etmesi, spor ve egzersize devamı  ve tekrar kilo almamak için gayret göstermesidir.

Liposuctionla elde edilen yağlar işlemden geçirildikten sonra, uygun hastalarda yüzdeki ve yanaktaki kırışıklıklara, gülme çizgilerine, kaş çatma çizgilerine enjekte edilebilir. Böylece hem fazlalık yağlardan kurtulmuş hem de yüzdeki bu dolgu işlemi ile daha genç bir görünüm elde edilmiş olunur.

Paylaş:

Etiketler: